Product Code: EN-DGU005/40
| Cap | Other |
|---|---|
| Colour Temperature | 4000K |
| Degree Of Protection (IP Rating) | IP20 |
| Dimmable | Yes |
| Lamp Efficacy | 120lm/W |
| Luminous Flux | 600lm |
| Nominal Current | 38mA |
| Nominal Voltage | 240V |
| Voltage Type | AC |
| Average Nominal Lifespan | 25000h |
| Beam Angle | 60° |
| Colour Consistency (McAdam Ellipse) | SDCM6 |
| Colour Of Light Acc. EN 12464-1 | Neutral 3300-5300 K |
| Colour Rendering Index (CRI/Ra) | 80-89 |
| Compatible With Amazon Alexa | No |
| Compatible With Apple HomeKit | No |
| Compatible With Google Assistant | No |
| Diameter | 50mm |
| Energy Efficiency Class | A+ |
| Housing Colour | White |
| IFTTT Support Available | No |
| Lamp Shape | Other |
| Luminous Intensity | 550cd |
| No Dimming Function | No |
| Photobiological Safety According To EN 62471 | RG1 |
| Power Factor | 0.5 |
| Rated Luminous Flux According To IEC 62612 | 460lm |
| Type Of Glass/cover | Clear |
| Weighted Energy Consumption In 1,000 Hours | 5kWh |
| With Remote Control | No |
| Branch | Stock |
|---|---|
| Addlestone | 94 |
| Aldershot | 472 |
| Basingstoke | 69 |
| Bordon | 57 |
| Camberley | 180 |
| Didcot | 54 |
| Earley | 47 |
| Eastleigh | 29 |
| Guildford | 43 |
| Hanworth | 159 |
| Hersham | 88 |
| Reading | 81 |
| Thames Ditton | 87 |