Product Code: LED100PIRBE
| Colour Of Light | White |
|---|---|
| Colour Temperature | 4000K |
| Housing Colour | Black |
| Light Source Included | Yes |
| Light Source Type | LED Non-replaceable |
| Nominal Voltage | 230V |
| Voltage Type | AC |
| Adjustability | Rotating And Swivelling |
| Beam Angle | Extreme Wide Beam >80° |
| Beam Angle Adjustable | No |
| Colour Temperature Switchable | No |
| Cover Material | Other |
| Degree Of Protection (IP Rating) | IP55 |
| Energy Efficiency Class | Other |
| Energy Efficiency Class Of Integrated Lamp | Other |
| Height/depth | 160mm |
| Housing Material | Other |
| Length | 50mm |
| Light Diffuser Type | Other |
| Luminaire Efficacy | 84lm/W |
| Protection Class According To IEC 61140 | II |
| Reflector | Other |
| Replaceable Control Gear | No |
| Suitable For Ceiling Mounting | No |
| Suitable For Clamp-mounting | No |
| Suitable For Light-track Mounting | No |
| Suitable For Low Voltage Cable System | No |
| Suitable For Pedestal/floor Mounting | No |
| Suitable For Recessed Mounting | No |
| Suitable For Surface Mounting | Yes |
| Suitable For Suspended Mounting | No |
| Suitable For Traverse Mounting | No |
| Suitable For Wall Mounting | Yes |
| Surface Protection | Other |
| Width | 80mm |
| With Light Sensor | Yes |
| With Movement Sensor | Yes |
| Branch | Stock |
|---|---|
| Addlestone | 1 |
| Aldershot | 0 |
| Basingstoke | 0 |
| Bordon | 0 |
| Camberley | 0 |
| Didcot | 0 |
| Earley | 0 |
| Eastleigh | 0 |
| Guildford | 0 |
| Hanworth | 0 |
| Hersham | 0 |
| Reading | 1 |
| Thames Ditton | 0 |