Product Code: SILMV160/100T
| Degree Of Protection (IP Rating) | IP44 |
|---|---|
| 2-speed Motor | No |
| Air Volume At Pressure 2 | 178.577m³/h |
| Air Volume At Pressure 3 | 121.661m³/h |
| Air Volume, Free Flow | 179m³/h |
| Connection | Flange |
| Connection Voltage | 230V |
| Direct-current Motor | No |
| Electrical Connection | Terminals |
| Housing Material | Plastic |
| Indirect Drive | No |
| Maximum Air Temperature | 40°C |
| Pole-reversible | No |
| Power Consumption | 0.029kW |
| Pressure 3 | 50Pa |
| Suitable For Electronic Control | No |
| Suitable For Frequency Control | No |
| Suitable For Low-current Control | No |
| Suitable For Transformer Control | No |
| With Thermal Overload Protection | No |
| Branch | Stock |
|---|---|
| Addlestone | 2 |
| Aldershot | 2 |
| Basingstoke | 5 |
| Bordon | 2 |
| Camberley | 5 |
| Didcot | 1 |
| Earley | 1 |
| Eastleigh | 4 |
| Guildford | 10 |
| Hanworth | 5 |
| Hersham | 6 |
| Reading | 4 |
| Thames Ditton | 4 |