Product Code: NBS22G
| Colour | Stainless Steel |
|---|---|
| Degree Of Protection (IP Rating) | IP20 |
| Depth Of Device | 30.3mm |
| Height Of Device | 86mm |
| Material | Other |
| Material Qualifier | Other |
| Minimum Depth Of Back Box | 25mm |
| Model | British Standard |
| Nominal Current | 13A |
| Nominal Voltage | 220V |
| Number Of Units/gangs | 2 |
| Width Of Device | 146mm |
| Impact Resistance (IK Rating) | Other |
| Branch | Stock |
|---|---|
| Addlestone | 0 |
| Aldershot | 19 |
| Basingstoke | 15 |
| Bordon | 4 |
| Camberley | 40 |
| Didcot | 4 |
| Earley | 26 |
| Eastleigh | 0 |
| Guildford | 9 |
| Hanworth | 22 |
| Hersham | 0 |
| Reading | 39 |
| Thames Ditton | 0 |